5 sposobów na idealną fugę

Źle dobrana lub nieodpowiednio położona fuga może tak naprawdę zniszczyć całą koncepcję wnętrza i przyćmić nawet najpiękniejszą i najbardziej estetyczną glazurę. Warto więc już na wstępie wiedzieć co zrobić, aby fuga prezentowała się bez zarzutu.

Mistrzowskie kładzenie fugi – o czym powinniśmy pamiętać?

  1. Przede wszystkim o wybraniu dobrej spoiny. Najlepszym rozwiązaniem będą propozycje renomowanych i znanych producentów, bo za nimi idzie odpowiednia jakość, na której w tym przypadku nie warto oszczędzać.
  2. Fuga powinna zostać dobrze dobrana pod kątem miejsca, gdzie ma się znaleźć. Jeśli chcemy zafugować łazienkę czy też kuchnię, najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie specjalnej fugi, która dobrze będzie znosić wilgoć i nie będzie pleśnieć. To właśnie kontakt z wodą jest jednym z największych zagrożeń dla każdej fugi.
  3. Zawsze należy pamiętać o tym, aby fugę wymieszać przed nakładaniem w taki sposób, w jaki zaleca producent. W innym przypadku konsystencja fugi będzie pozostawiać wiele do życzenia, a i finalny efekt naszej pracy nie będzie zadowalający.  
  4. Warto stosować impregnat do fug. Preparat ten pomaga odpowiednio zabezpieczyć każdą fugę przed zabrudzeniami, grzybami i pleśnią oraz wilgocią. Takie preparaty oferuje np. sklep internetowy Budujemy.eu
  5. Wiele płytek oraz różnych modli glazury posiada informację, z jakiej grubości fugą będą się najlepiej komponować. Do tych zaleceń także warto się stosować, aby nie wykonać zbyt wąskiej fugi, która nie będzie spełniała swojej funkcji.

Możesz również polubić…