Najlepsze gładzie do wyrównywania powierzchni

Gładzie szpachlowe cementowe, wapienne, cementowo-wapienne, gipsowe czy polimerowe to sprawdzone sposoby na wyrównywanie
i wygładzanie ścian w domach i mieszkaniach. Każda z nich ma niewątpliwe zalety, ale nie każda również sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ponieważ różnią się między innymi przepuszczalnością.

Kiedy stosować gładź szpachlową gipsową?

Gipsowe powierzchnie charakteryzują się wyjątkową gładkością
i szczelnością. Piękne i równe powierzchnie to przede wszystkim zasługa gotowej gładzi szpachlowej gipsowej lub polimerowej, które można zakupić gotowe do nakładania w wiaderkach. Nie wszędzie jednak powinny być nakładanie. Gdzie lepiej nie stosować tego rodzaju gładzi szpachlowej:

  • w pomieszczeniach o dużej wilgotności jak łazienka. Gips nie przepuszcza pary wodnej, jeśli zastosujemy go w takich miejscach,
    to musimy liczyć się z tym, że możemy doczekać nie tylko odpadania warstwy tynku, ale również grzybów i pleśni.
  • na zbyt dziurawych i krzywych powierzchniach. Tego rodzaju ściany wymagają najpierw wyrównania innymi zaprawami. Lepiej sprawdzi się w takim wypadku gładź polimerowa, która jest znacznie bardziej elastyczna.

Gotowa gładź szpachlowa sprawdzi się natomiast na gładkich powierzchniach w nowym deweloperskim budownictwie lub na wyrównanych ścianach przy pomocy innych zapraw, które jednak nie dają idealnej i gładkiej powierzchni.

Gładź szpachlowa cena

Gładzie szpachlowe cenami mogą różnić się znacznie – zobacz. Jest to związane nie tylko z rodzajem produktu, ale również jego jakością oraz tym, czy kupujemy suchą mieszankę do samodzielnego sporządzenia, czy może decydujemy się na gotową mokrą gładź w wiaderku. Warto rozejrzeć się w dostępnych wariantach i wybrać ten, który najbardziej spełnia nasze oczekiwania cenowe oraz jakościowe. Warto pamiętać również o tym, że nie zawsze produkt tańszy jest lepszym wyborem.

Możesz również polubić…