Samodzielne malowanie ścian – czy to możliwe?

Remont to zawsze duże wyzwanie. Nie tylko trzeba go dobrze zaplanować, poszukać ciekawych rozwiązań to przede wszystkim trzeba go wykonać, co nie jest proste dla laika. Jak samemu pomalować ściany, które będą wyglądały elegancko i niebanalnie?

Spektakularny efekt

Przystępując do remontu mieszkania warto skupić się na wyglądzie ścian, gdyż to one mają największy wpływ na charakter naszego domu. Bardzo często nie umiejąc znaleźć ciekawych rozwiązań decydujemy się na ściany w białym lub beżowym kolorze. Jest to rozwiązanie bezpieczne, które zawsze się sprawdzi.

farba-strukturalna-faktura-kamyczek-ziarno

Białe ściany zawsze będą królowały w naszych mieszkaniach. Warto jednak pomyśleć o rozwiązaniach, które wprowadzą więcej życia do mieszkania. Farba strukturalna jest nowym pomysłem na kolorystykę ścian. Co warto o niej wiedzieć?

Beton, brokat, czy może wzór?

Farby strukturalne już kilka lat temu przebojem wdarły się na nasz rynek. Jest to rozwiązanie bardzo ciekawe i bardzo różnorodne. Pod nazwą farb strukturalnych kryje się kilka rozwiązań.

Dzięki użyciu nowoczesnych farb nasza ściana może być pokryta brokatem, wyglądać jak wapień, beton, czy trawertyn. Jednocześnie może wyglądać na starą i spękaną bądź elegancką i mieniącą się różnymi kolorami. Farby strukturalne wzory pomogą stworzyć niepowtarzalny wzór na ścianie, który będzie przypominał fale, łuki czy baranka.

Farba strukturalna na sufit pomoże w uzyskaniu ciekawego koloru oraz wzoru na suficie. To wersja dla osób, które wolą, by ich ściany pozostały nienaruszone.

Zaletą farb strukturalnych jest ich łatwe rozprowadzanie, z którym poradzi sobie nawet osoba, która nie ma dużego doświadczenia w malowaniu. Warto również wiedzieć, że farby strukturalne pokryją niewielkie niedoskonałości, które są na ścianie. Delikatne pęknięcia czy nierówności ukryją się pod ciekawym wzorem.

Możesz również polubić…