Gładź z gipsu francuskiego

Gładź jest to mieszanka, której używa się, żeby dodatkowo wyrównać ściany pokryte już tynkiem. Stosując takie wykończenie można uzyskać cienką warstwę, która będzie wyjątkowo gładka.

Gładzie gipsowe

Do wykonania takiego rodzaju gładzi wykorzystuje się między innymi gips francuski. Nakładanie tego materiału na ściany jest stosunkowo proste i nie wymaga specjalnych umiejętności lub narzędzi. Gładź szybko schnie i następnie można ja łatwo szlifować, żeby osiągnąć idealną gładkość. Gips pozwala na uzyskanie bardzo cienkiej powłoki, nawet do 1 mm i można go nakładać w kilku warstwach.

Tego typu gładzie mają różny odcień od bardzo białego do szarego, dlatego można je dobrać w zależności od koloru farby, która zostanie następnie położona na ścianie.

Zastosowania

Gładzie z gipsu francuskiego dostępne w Budujmy.eu stosuje się do wygładzenia ścian po nałożeniu tynku. Przydają się także w czasie remontu w celu odświeżenia uszkodzonych, porysowanych powierzchni. Pozwalają na wypełnienie wszystkich zagłębień i nierówności, także na łączeniach płyt gipsowo-kartonowych i uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni.

Wykorzystanie gipsu jest proste – wystarczy wymieszać go z wodą i następnie nakładać na ściany. Przed zastosowaniem należy dokładnie sprawdzić czas wiązania oraz czas wysychania mieszanki. Trzeba pamiętać, że takie parametry będą także uzależnione od ilości wody dodanej do gipsu oraz grubości położonej warstwy.

Możesz również polubić…