Projekty domów dwurodzinnych znowu na topie

Każdy pewnie słyszał o tym czy też nawet sam widział, czym jest dom w zabudowie bliźniaczej. To jednak nie jedyna z możliwości. U architekta możliwe jest zamówienie projektu domu dwurodzinnego. W ten sposób pod jednym dachem może zamieszkać wielopokoleniowa rodzina. Niektórzy nie wyobrażają sobie egzystowania na co dzień w takich warunkach, ale jeśli ktoś pragnie mieć przy sobie najbliższych członków rodziny, to wybór domu dwurodzinnego będzie dla niego idealną opcją.

Projekty domów dwurodzinnych, czyli dwie rodziny w jednym domu

Dla wielu osób domy dwurodzinne są czymś, co ogranicza ich swobodę, odbiera prywatność. Można jednak tego uniknąć, odpowiednio rozplanowując rozkład pomieszczeń. Dzięki temu każdy będzie miał swoją wolną przestrzeń i będzie się czuł komfortowo. Dom dwurodzinny jest świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących zamieszkać ze swoimi rodzicami z dziećmi czy też z rodzeństwem. Czasami nawet najbliżsi przyjaciele decydują się na domy dwurodzinne, tak silne mają poczucie więzi i świetnie się dogadują. Najczęściej to młode małżeństwo z dziećmi pragnie zamieszkać ze swoimi rodzicami, którzy zatroszczą się nad milusińskimi, a na stare lata dziadkowie będą mogli liczyć na opiekę ze strony swoich dorosłych dzieci. Do dyspozycji jest też spory ogród, w którym mogą bawić się dzieci, przebywać zwierzęta, można odpoczywać i cieszyć się łonem natury.

Każdy z domowników może być zadowolony z mieszkania w budynku pod warunkiem, że zadba się już na samym wstępie o odpowiedni rozkład pomieszczeń, które zostaną dostosowane do potrzeb każdego z nich. W przypadku domów dwupokoleniowych zwykle projekt składa się z następujących elementów:

• osobnego wejścia dla każdej rodziny,
• odrębnej kuchni,
• osobnego ciągu komunikacyjnego,
• czasami nawet oddzielnego ogrodu.

Jakie jeszcze plusy płyną z tego rozwiązania?

Budowa i eksploatacja domu dwupokoleniowego jest tańsza niż dwóch osobnych domów jednorodzinnych. Skraca się też czas realizacji budowy. Koszty związane z ogrzewaniem i remontami dzielone są na obie rodziny. Mniej jest też formalności i mniejsze są podatki. Wszystkie koszty rozkładają się na wszystkich właścicieli nieruchomości.

Możesz również polubić…