Serce domu, czyli kuchnia

Niezależnie od tego czy jesteśmy właścicielami czy gośćmi w domu, nasze kroki zazwyczaj kierują się do kuchni. Jest to pomieszczenie działające niczym magnes, dlatego warto zainwestować w jej odpowiednie oświetlenie.

Sposobów na oświetlenie kuchni jest wiele, dlatego niemal każdy sklep z oświetleniem ma specjalną strefę z produktami przeznaczonymi do kuchni. Najchętniej wybieranym rozwiązaniem przez architektów oraz właścicieli nieruchomości jest oświetlenie podszafkowe. Można w tym celu zastosować uniwersalne żarówki, jak i łatwą w montażu taśmę LED (dostępna w sklepie z oświetleniem). Istotną zaletą taśmy jest równomierne oświetlenie wszystkich powierzchni, a także możliwość jej ukrycia pod elementami umeblowania kuchennego. Niestety czasami takie rozwiązanie jest niemożliwe do zastosowania i wygodniejszymi są tradycyjne lampy sufitowe. Oczywiście niekoniecznie muszą mieć one staromodną formę. Aktualnie bardzo modnymi są te, które wiesza się dość nisko, tuż nad wyspą. Zawieszone nisko będą bardzo dekoracyjnymi elementami, i nadadzą kuchni nowoczesnego charakteru.

Kuchnia jest szczególnym miejscem w każdym domu i mieszkaniu. Większość domowników spędza w niej dużo czasu, więc warto zadbać o komfort jej użytkowania przez dobór odpowiedniego oświetlenia.

Możesz również polubić…