Co dobrze jest wiedzieć o klejach kontaktowych?

Kleje kontaktowe wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością i ogromną ponadprzeciętnością. Doskonale sprawdzają się w przemyśle, w pracach na dużych i małych płaszczyznach jak i również w pracach domowych. Znaleźć je można w sklepach w bardzo różnych rodzajach opakowań.

Co kleją?

Fenomen klejów kontaktowych polega na tym, że kleją one praktycznie wszystko. Potrafią połączyć każdy rodzaj materiału. Idealnie sprawdzają się gdy trzeba skleić:

  • tekturę,
  • drewno,
  • styropian,
  • metal,
  • papier,
  • rattan,
  • korek.
    Doskonale nadają się do laminatów. Popularny jest klej kontaktowy do okleiny – zobacz.

Pod jaką postacią są sprzedawane?

W sklepach można spotkać kontaktowe kleje w tubkach, sprayu czy kanistrach. Ich aplikacja nie jest zbyt skomplikowana. Ponadto zawsze nadmiar kleju może być zmyty rozpuszczalnikiem. Pamiętać trzeba, że klej należy do grupy klejów kontaktowych suchych. Dopiero mocny ucisk idealnie sklei i połączy ze sobą dwa elementy, czy też konkretne powierzchnie.
Do laminatów stosowany jest rodzaj kleju natryskowego. Taka jego forma pozwala na konkretną aplikację.

Jaki jest omawiany klej?

Kontaktowy klej jest mocny, trwale skleja, nie brudzi powierzchni. Jest to klej wodoodporny i odporny na różnego rodzaju temperatury zarówno niskie jak i wysokie.
Owe kleje podzielić można na kilka podtypów, które różnią się między sobą składem chemicznym, formą występowania, nośnością i właściwościami.
Dlatego przed zakupem kleju, który ma skleić konkretny rodzaj materiału dobrze jest najpierw sięgnąć po opakowanie i wczytać się w jego treść. Dopiero wybranie odpowiedniego kleju gwarantuje dobre połączenie danych powierzchni.

Jak aplikować kontaktowy klej?

Tego typu klej aplikuje się bezproblemowo. Jednak wszystko też zależy od formy, w jakiej dokonany zostanie zakup. Klejem w sprayu można spryskać powierzchnię, klejem w tubie nasmarować, a klejem natryskowym wystarczy tylko spryskać to co się chce skleić.

Możesz również polubić…