Wady i zalety projektów domów bez garażu

Projekty domów piętrowych bez garażu to ostatnimi czasy zdecydowanie najchętniej wybierane przez inwestorów rozwiązania. Jakie są wady i zalety braku garażu w budynku i czy faktycznie warto się na taki krok zdecydować? A może jednak dom piętrowy bez garażu to błąd i lepszym wyborem będzie taki budynek, który w swojej bryle zawierać będzie garaż?

Zalety projektów bez garażu

Jeśli chodzi o zalety pozbawienia domu obecnego w nim garażu, to zdecydowanie wymienić tu trzeba kwestie związane z estetyką budynku. Prosta, zwarta bryła, pozbawiona dużych, często zupełnie niepasujących do elewacji drzwi garażowych, zawsze wychodzi na plus, jeśli chodzi o to, jak się dany budynek prezentuje.
Zdecydowanie najważniejszą jednak zaletą jest ta związana z komfortem mieszkania w takim budynku. Nowoczesny dom piętrowy bez garażu pozbawiony jest obecnych w nim spalin i hałasu, które zawsze dostaną się do środka podczas wjeżdżania lub wyjeżdżania pojazdem z garażu.

Wady projektów bez garażu

Jak jednak łatwo zauważyć, domy bez garażu mają pewne wady, o których koniecznie trzeba pamiętać, gdy będzie się wybierało projekt nowego domu. Przede wszystkim brak tu miejsca na samochód, który jak wiadomo, jest obecny w bardzo wielu rodzinach. Nie można również zapominać o tym, że parkowanie pod chmurką, oprócz tego, że będzie dla pojazdu szkodliwe, to dodatkowo będzie mało wygodne. Wiąże się bowiem ze zmoknięciem podczas wysiadania z pojazdu w czasie deszczu i koniecznością jego odśnieżania podczas zimy.

Podsumowanie

Czy faktycznie warto wybrać projekt domu bez garażu? Zdania są tu, jak widać podzielone, lecz nie da się nie zauważyć, że jest to propozycja godna rozważenia. Oczywiście osoby nieposiadające samochodu wybór mają oczywisty, lecz i również ci inwestorzy, którzy na co dzień jeżdżą samochodem, z pewnością dostrzegą liczne zalety projektów domu, które nie zawierają garażu.

Related Post