Nowoczesne rozwiązanie w zasięgu ręki

Garaż służy nie tylko do parkowania w nim samochodów. Może zostać wykorzystany na wiele innych sposobów. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. W zależności od tego, jak wyposażymy taki przydomowy garaż, może stać się on składzikiem, salą prób muzycznych, mini warsztatem czy nawet biurem. Garaż wkomponowany w bryle domu powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ekonomiczny i oczywiście komfortowy w użytkowaniu.

Projekty domów na wąską działkę z garażem, czyli spójna i estetyczna całość

Decydując się na projekt domu na wąską działkę z garażem, można liczyć na wiele korzyści płynących z tego rozwiązania – https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke-z-garazem-jednostanowiskowym,lista/. Jest to świetna opcja dla osób niemających zbyt dużej działki, ale ceniących sobie ekonomiczne i komfortowe rozwiązania.

• Dom na wąską działkę z garażem to przede wszystkim możliwość uzyskania większego ogrodu.
• Ponadto sam projekt takiego domu z garażem w bryle budynku jest tańszym rozwiązaniem niż kupowanie dodatkowego na obiekt wolnostojący. Nie mówiąc już o kwestii podatkowej. Mniejsze koszty wynikają z budynku traktowanego jako mieszkalny niż gospodarczy.
• Znika też problem z koniecznością stworzenia garażu od podstaw i instalowania w nim osobnej instalacji. W przypadku garażu zespolonego z domem jest ona wspólna.
• Kolejna zaleta jest swobodny dostęp do części mieszalnej. Łatwiej jest codziennie funkcjonować ze względu na to, że nie trzeba pokonywać długich dystansów, aby coś zanieść do garażu czy z niego przynieść. Tym bardziej jeśli mowa jest o czymś wielkogabarytowym, ciężkim czy podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.
• Wystarczy przejść z holu bezpośrednio do garażu przez prowadzące do niego drzwi, po czym wsiać do auta i wyjechać przez bramę otwieraną na pilota.
• W takim garażu zespolonym z bryłą budynku można umieścić media, aby nie szpeciły w części mieszkalnej.

Możesz również polubić…