Jak nie dom parterowy to może taki z poddaszem?

Niezwykle urokliwe, tanie w budowie i użytkowaniu są małe domy z poddaszem. Jeśli dla kogoś niewystarczającą opcją jest dom parterowy, to może zdecydować się na taki z dodatkową kondygnacją, bez konieczności nadwyrężania budżetu. Projektów małych domów z poddaszem jest tak wiele, że jest w czym wybierać. Jedne są ładniejsze od drugich.

A może projekty małych domów z poddaszem?

Mały dom z poddaszem jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Jest to ekonomiczne rozwiązanie. Tego typu domu są często energooszczędne, co ma ogromne znaczenie. Jako, że możliwe jest rozmieszczenie pomieszczeń na dwóch poziomach, zyskujemy duże pole do popisu. Można postawić na większą liczbę okiem w preferowanym kierunku. Najlepszy jest oczywiście ten południowy, szczególnie w przypadku okien w salonie, pomieszczeniu biurowym czy pokojach dziecięcych. Niewielkie domy z poddaszem są niezwykle urocze – sprawdź, tworzą przytulny klimat. Jednocześnie zapewniają wygodę i komfort użytkowania. Dom z poddaszem użytkowym może mieć różny układ, ale najczęściej wygląda to tak, że:

• na parterze znajdują się pokój dzienny, kuchnia, jadalnia i łazienka;
• na wyższej kondygnacji są sypialnie, pokoje dziecięce i często też dodatkowa łazienka czy garderoba.

Domy z poddaszem użytkowym są dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, w tym dla rodzin dwupokoleniowych. Można wyodrębnić dla wszystkich przestrzenie życiowe, czyli cieszyć się prywatnością i swobodą, a jednocześnie mieszkać pod jednym dachem i zacieśniać więzi rodzinne. Jedyną niedogodnością może być konieczność zamówienia mebli na wymiar ze względu na skosy, co wiąże się z większymi kosztami niż kupno mebli gotowych, o standardowych wymiarach. Aranżacja na poddaszu musi być dobrze przemyślana, aby wnętrza były przytulne i funkcjonalne, ale wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne do osiągnięcia.

Related Post