Jakie szkło wodne do betonu warto wybrać?

2018-09-12

W branży budowlanej w ostatnim czasie bardzo dużą furorę robi szkło wodne do betonu, które ma szerokie zastosowanie i coraz więcej firm budowlanych korzysta z jego dobrodziejstwa. Jak sama nazwa wskazuje, szkło wodne wykorzystywane jest głównie jako dodatek do zaprawy cementowej. Jest to obecnie najlepsze na rynku spoiwo do wszystkich materiałów ceramicznych. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że szkło wodne wykorzystywane jest także na szeroką skalę do produkcji farb.

Jakie szkło wodne do betonu warto wybrać?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, czy szkło wodne ma w swoim składzie sód czy potas. Do profesjonalnej impregnacji betonu najlepiej sprawdzi się sodowe szkło wodne, które można znaleźć w każdym większym sklepie budowlanym. Pamiętać należy o tym, że pod względem właściwości ochronnych, szkło wodne sodowa nie odbiega aż tak znacząco od szkła wodnego potasowego.

O czym należy pamiętać?

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa szkła wodnego do betonu powinny pamiętać o tym, że materiał ten w płynnej postawić drażniąco wpływa na skórę i błonę śluzową. Najbardziej należy uważać na kontakt z oczami. Po wysuszeniu szkło wodne sodowe i potasowe jest całkowicie bierne chemiczne, dlatego też nie stanowi żadnego zagrożenia. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że szkoło wodne może zostać bardzo szybko zneutralizowane za pomocą kwasu siarkowego, dlatego też w razie wycieku warto mieć pod ręką kwas siarkowy.