Projekty domów szkieletowych. Ile kosztuje budowa drewnianego domu?

Budowa własnego domu to bardzo wymagające zadanie. Konieczny jest tu nie tylko czas, ale również odpowiednia ilość pieniędzy. Dlatego też coraz więcej ludzi szuka tańszych rozwiązań – domów, które buduje się nie tylko szybko, ale również tanio. Czy takim właśnie domem może być drewniany dom szkieletowy? Okazuje się, że jak najbardziej.

Drewniany dom szkieletowy – ile właściwie to kosztuje?

Drewniany dom szkieletowy to rozwiązanie, które na świecie jest coraz bardziej popularne nie bez powodu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na niższe, niż w przypadku innych technologii budowlanych koszty. Cena materiałów zależeć będzie oczywiście w dużej mierze od tego, użycie jakich dokładnie zakłada dany projekt. W praktyce jednak wybudowanie trwałego domu o właściwościach nieróżniących się znacznie od domu całkowicie murowanego jest w tym przypadku relatywnie najtańszą opcją. Na finalny koszt złożą się więc materiały, które zostaną użyte do budowy szkieletu (drewno najlepszej jakości, albo nieco tańsze warianty), poszycia (lite drewno, płyty drewnopochodne i inne materiały), a także rodzaj użytego materiału izolacyjnego.

Drewniany dom szkieletowy – ile właściwie to kosztuje?

Projekty domów szkieletowych i ich ceny

W praktyce cena projektu domu szkieletowego nie różni się znacznie, od projektów domów o innej konstrukcji, choć zależy to oczywiście w dużej mierze od biura projektowego, na którego usługi się zdecydujemy. Warto jednak pamiętać, że o ile ceny samych projektów są podobne, to koszt ich wykonania już nie. Widać to zwłaszcza w przypadku domów o złożonej bryle – w przypadku drewnianych konstrukcji szkieletowych takie rozwiązania nie oznaczają automatycznie dużo większych kosztów.

Czy na wybudowaniu takiego domu można zaoszczędzić?

Należy też pamiętać o tym, że domy drewniane o konstrukcji szkieletowej różnią się też znacznie czasem budowy. W tym przypadku całość realizacji może zająć nawet mniej niż rok, a co za tym idzie, koszty związane z wynajęciem wykonawcy są znacznie niższe. Dużym plusem takiego budownictwa jest również łatwość uzyskania dobrych warunków termicznych, dzięki czemu dodatkowo oszczędza się na ogrzewaniu.

Możesz również polubić…