Domek letniskowy mobilny czy stacjonarny?

Coraz więcej osób decyduje się na domki letniskowe projekty, które są szybkie do postawienia i stosunkowo niedrogie w realizacji. Można zdecydować się na chatkę o niedużej powierzchni, bardziej przestronny dom parterowy czy nawet taki z poddaszem piętrowym. Pomimo tego, że domki letniskowe projekty, jak sama nazwa na to wskazuje, są czymś przejściowym i sezonowym, możliwe jest dostosowanie ich do użytku całorocznego. Ciekawą opcją są też domki letnie w wersji mobilnej, czyli na kółkach, które są alternatywą dla tych tradycyjnych, czyli stacjonarnych.

Czas na wybór domku letniskowego projektu

Projekty domów letniskowych dostępne są w wielu wydaniach. Swoje poszukiwania należy rozpocząć od określenia potrzeb przyszłych użytkowników. W Internecie nie brakuje ofert gotowych projektów, dzięki czemu znalezienie tego idealnego nie jest trudnym zadaniem. Jest to dużo większa oszczędność czasu i pieniędzy niż tworzenie indywidualnego projektu na zamówienie od podstaw. Najczęściej wybór pada na projekt dom letniskowego stacjonarnego, które zostaną pozostawione w konkretnym miejscu. Najczęściej konieczne jest wcześniejsze przygotowanie odpowiednich fundamentów.

Ile kosztuje taki stacjonarny domek letniskowy?

W przypadku niewielkiego domku letniskowego, który ma poniżej 30 m², trzeba liczyć się z kosztami z rzędu około 15 tysięcy złotych. Do dyspozycji jest pomieszczenie mieszkalne, zadaszona weranda, dwa okna, drzwi wejściowe. Jeśli zależy nam na domku ocieplonym, to koszt wzrasta średnio o 6 tysięcy złotych. Można też zamontować okiennice i rynnę, pokryć dach papą czy blachodachówką. Chcąc mieć domek całoroczny, koszt całej inwestycji wzrasta do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

A może domek letniskowy w wersji mobilnej?

Alternatywą dla domku letniskowego stacjonarnego jest taki w wersji mobilnej. Został on przystosowany do tego, aby móc transportować go na kołach. Za granicą takie domki cieszą się sporą popularnością, ale do Polski ten trend też zdążył już przybyć. Jest to świetna opcja dla osób, które pragną podróżować i mieć swoje własne miejsce do spania, niezależnie od tego gdzie się wybiorą. Do wyboru są:

• przyczepy kempingowe,
• domki holenderskie,
• tradycyjne domki drewniane.

Related Post