Projekty łazienki – jak rozmieścić oświetlenie ledowe?

Łazienka to pomieszczenie, w którym dobre oświetlenie jest podstawą. Zarówno wykonywanie czynności kosmetycznych, jak robienie wieczorowego makijażu, wymaga świetnego oświetlenia.

Łazienka z klimatem

Wiele osób uważa łazienkę za miejsce, w którym mogą się zrelaksować i schronić. Kąpiel z pianą i aromaterapia sprzyjają wyciszeniu. Jak jednak odpłynąć w marzenia, kiedy nad głową świeci ostre światło? Zbyt mocne i rozproszone światło w łazience może zrujnować cały nastrój. Dlatego popularne w łazienkach jest oświetlenie LED. Kilka niezależnych punktów świetlnych sprawia, że możemy decydować, który obszar łazienki chcemy oświetlić. Jeśli akurat spędzamy czas w wannie, nie ma potrzeby, by oświetlone było lustro nad umywalką.

Na co zwrócić uwagę?

Należy pamiętać, że w łazience panują specyficzne warunki. To przede wszystkim wilgoć. Wybierając, a następnie montując oświetlenie ledowe, trzeba pamiętać o tym, by punkty umieszczone były w odpowiednich miejscach. Bardzo ważne jest, aby żaden przedmiot nie znajdował się tuż nad lampką. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór barwy światła. Oświetlenie ledowe powinno mieć taką samą barwę, jak światło główne. W nowoczesnych łazienkach najczęściej jest to barwa zimna.

Możesz również polubić…