Jak wybrać odpowiednie płytki i fugi na taras?

Taras to szczególne miejsce w każdym domu. Umożliwia bardzo wygodny wypoczynek, lecz z drugiej strony wymaga zastosowania naprawdę niecodziennego rodzaju płytek i fug. Pytanie zatem zasadnicze jest takie, jak zarówno fugi, jak i płytki dobrze dobrać?

Odpowiednie płytki na taras

Płytki tarasowe to sprawa bardzo skomplikowana. Z jednej strony muszą być odpowiednio estetyczne, lecz z drugiej muszą opierać się wszystkim negatywnym atakom ze strony natury. Nie mogą więc być wrażliwe ani na duże nasłonecznienie, ani też na wysoką i niską temperaturę, a także na wilgoć. Co więcej, powinny posiadać nieco chropowatą powierzchnię i zabezpieczenie antypoślizgowe, aby można było swobodnie korzystać z nich nawet po deszczu.

Czy fuga silikonowa na taras będzie odpowiednia?

O ile znalezienie odpowiednich płytek na taras często nie stanowi żadnego problemu, to już jednak kupienie do nich fugi, jest wyzwaniem, jakiego żaden inwestor nie chciałby się podejmować. Fuga (klik) jak każdy doskonale wie, może być albo cementowa, abo też epoksydowa. Choć oba te rodzaje są bardzo ładne i estetyczne, to jednak zupełnie nie nadają się do zastosowań zewnętrznych. Czy oznacza to zatem, że nie ma na rynku dostępnego odpowiedniego rodzaju fugi? Oczywiście nie, ponieważ jest nim fuga silikonowa.

Fugi silikonowe do płytek nie są tak ładne, jak wersje domowe, lecz charakteryzują się rewelacyjnymi właściwościami. Przede wszystkim są one wodoodporne, więc niestraszne są im żadne ilości wody. Nawet rzęsisty deszcz nie spowoduje, że taka fuga się zniszczy, czy też przepuści wodę pomiędzy płytkami. Dodatkowo są to fugi odporne na wysoką temperaturę, jak i poważny mróz. Wszystko to sprawia, że silikonowe fugi bardzo dobrze radzą sonie w zewnętrznych warunkach i z powodzeniem mogą być wykorzystywane na tarasach czy też na balkonie, a także w garażu lub kotłowni.

Możesz również polubić…