Kiedy sprawdzi się dom parterowy z garażem?

Jako że trudno jest wyobrazić sobie życie bez samochodu, przy wyborze projektu domu należy zwrócić uwagę na to, czy uwzględnia garaż. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie szczególnie w okresie zimowym. Garaż zespolony z budynkiem ma wiele zalet, o których warto się przekonać, co ułatwia podjęcie słusznego wyboru.

Czy warto zdecydować się na domy parterowe z garażem do 120m2?

Wybór projektu domu powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb, preferencji i możliwości finansowych domowników. Należy wziąć pod uwagę prowadzony przez nich tryb życia i pracy. Jako że w przypadku domu na jednej kondygnacji wszystkie pomieszczenia rozplanowane są na tym samym poziomie, można funkcjonalnie podzielić dostępną powierzchnię i uzyskać swobodny dostęp do każdej z nich. Konieczne jest wyodrębnienie strefy dziennej i nocnej, aby wszystkim domownikom komfortowo się mieszkało. Do podziału można posłużyć się korytarzem czy przedpokojem. Zaletą mieszkania w domu parterowym jest brak konieczności wchodzenia po schodach, zmniejsza się też ryzyko spadnięcia z nich. Będzie to wobec tego świetne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi i seniorów. Wystarczy zastosować duże przeszklenia na ścianach, aby w naturalny sposób doświetlić wszystkie wnętrza i oszczędzić na rachunkach za oświetlenie sztuczne. Wygodnym rozwiązaniem będzie też dom i garaż pod jednym dachem.

• Po powrocie z pracy czy zakupów możliwe jest wjechanie do garażu, po czym przejście od razu do części mieszkalnej. Jest to bardzo praktyczne szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nie ma mowy o zmoknięciu ani o zmarznięciu. Łatwo będzie również wnieść zakupy, gdyż nie trzeba pokonywać długiej trasy. Z garażu będzie blisko do spiżarni, kuchni czy pomieszczenia gospodarczego.
• Znika problem z zamrożonymi szybami w samochodzie. Wystarczy wsiąść do auta, odpalić silnik, otworzyć bramę i wyruszyć w drogę.
• Garaż w bryle budynku może zostać wykorzystany na wiele sposobów, nie tylko do parkowania samochodu.

Źródło: strona DomyWStylu.pl

Related Post