Czas na wybór projektu domu

Wielu inwestorów decyduje się na wybór projektów domów parterowych z poddaszem użytkowym, co wiąże się z wieloma korzyściami. Oczywiście decyzja o tym, na jaki zdecydujemy się projekt, powinna być oparta na indywidualnych potrzebach, oczekiwaniach, preferencjach i możliwościach finansowych. Nie każdy będzie zadowolony z tego samego rozwiązania. Idealny dom to taki, który zapewnia wygodę, bezpieczeństwo, komfort, funkcjonalność i energooszczędność.

Czy projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym i bez niego to dobry wybór?

Bez wątpienia domy z poddaszem użytkowym mają wiele zalet. Jednią z nich jest niższy koszt budowy w przypadku metrażu nieprzekraczającego 120 m2. Oszczędności widoczne są także w ogrzewaniu budynku. Można cieszyć się stałą temperaturą we wszystkich pomieszczeniach, bez nadwyrężania budżetu. Wszystko to dzięki brakowi wyższych kondygnacji, jak ma to miejsce w przypadku domów piętrowych. Znika problem z szybko nagrzewającym się piętrem latem i niższą temperaturą zimą na parterze. Redukcję kosztów zapewnia również barak konieczności zakupu i montażu schodów. Domy parterowe ( https://www.domywstylu.pl/domy-parterowe/ ) są świetną opcją dla osób starszych, niepełnosprawnych, rodzin z małymi dziećmi. W przypadku domu z poddaszem użytkowym konieczne jest poniesienie kosztów wykonania stropu i schodów. Strop domu parterowego jest lekki. Ułożenie na nim ocieplenia jest bardzo łatwe.

Jeśli chodzi o koszty, jakie trzeba ponieść w przypadku budowy domu parterowego/z poddaszem użytkowym, to obejmują one:

• fundamenty,
• schody,
• strop,
• dach,
• kominy.

W przypadku domu parterowego nie ma konieczności montowania schodów międzykondygnacyjnych. W domach z poddaszem użytkowym konieczne jest przeznaczenie części powierzchni obydwu kondygnacji do wykonana stropu i schodów. Domy z poddaszem są świetnym rozwiązaniem przy mniejszych działkach. Możliwe jest dokonanie funkcjonalnego podziału pomieszczeń, czyli wytyczenie strefy dziennej i nocnej. Młode pary mieszkające z rodzicami mogą korzystać z wyżej kondygnacji, a starsze osoby z pomieszczeń znajdujących się na parterze. Pozwoli to na zapewnienie swobody i komfortu użytkowania domu obu stronom.

Related Post